Павло Хоменко: «Спорядження подароване БФ «Рух Молоді» вже пів Європи пройшло та заполярним колом побувало..»

  Президент Київської обласної Федерації спортивного туризму Павло Хоменко разом з президентом Білоцерківської Федерації спортивного туризму Оксаною Склярською  завітали до нас аби вручити подяку за співпрацю, а також розповіли як спорядження подароване Володимиром Полочаніновим пів Європи пройшло та заполярним колом побувало. 

Декілька років тому коли БФ «Рух Молоді» мало виповниться 5 років президент фонду, прийшов до свого колишнього тренера зі спортивного туризму Павлу Хоменко та сказав: «Я не хочу святкувати у ресторані! Я хочу щось інше. Давайте разом придумаємо.» Так народилась ідея літнього табору – похід для початківців. Для втілення ідеї Володимир Полочанінов подарував секції спортивного туризму: два катамарани та декілька наметів, котелки та іншу утворь, яка так необхідна у поході. Святкування ювілею вдалось.

   Пройшли роки і подарунки фонду активно використовуються. Катамарани сплавлялись по річках України та Європи. А з наметами та іншим наші юні білоцерківці стали Чемпіонами України, пройшовши маршрут 2 категорії складності.

Павло розкажіть нам де Ви побували за останній рік?

   Ми сплавлялись багатьма річками України, це неймовірно наскільки красива наша батьківщина. Але більше запам’ятався похід заполярне коло звичайно. Сплавлялись річками Фінляндії саме на катамаранах які подарував фонд, вони зручні та легкі, йшли тайгою, стояли в наметах у тайзі. У Норвегії  ловили червону рибу та на місці її готували, від того вона була ще смачнішою. Діти не могли повірити, що самі наловили цю рибу та приготували. Уявіть 28 чоловік відправилось у цей похід, жили як родина. Побували заполярним колом, бачили білі ночі. І навіть в Санти в гостях побували. В дітей незабутні емоції… та і в мене також, коли бачиш як світяться дитячі очі від захвату та щастя це щось неймовірне.

Оксана, а Ви не річками мандруєте, а пішохідним туризмом займаєтесь, куди водити у походи дітей, що більше запам’ятовується?   

   Так більше це пішохідний туризм, але минулого року ми також річками та протоками Київщини мандрували. Більш так знаєте краєзнавчо-пізнавальний вид туризму. Діти запропонували зробити такий еко-тур. Ми розчищали маленькі струмки від замулів, від бруду який лишає людина після себе це пляшки, кульки та багато іншого, нажаль більшість людей не цінує ту природу те місце де живе. Наша річка Рось підпитується такими ось маленькими струмочками, тому в край необхідно щоб вони були чисті та прохідні. Також виявляли незаконні врізки, як на забір води так і на каналізації. Їх також нажаль було достатньо. Вважаю, що це було корисно усім і природі і дітям. (посміхається)

   На вашу думку, що дає туризм підліткам, молоді, людям будь-якого віку?

   Дає можливість побачити світ. Який він дивовижний та різноманітний. Побачити інші традиції та обряди, у різних куточках України своя обрядовість та звичаї – говорить Оксана Склярська.

Це адреналін, нові емоції, відкриває людину з іншого боку. Ми вчимо як кажуть читати воду та читати ліс – додав Павло Хоменко.

14 лютого
2019
ПІДТРИМАЙТЕ ПРОЕКТ